چاپ
ارسال به دوست

نظارت در راستای تأمین سلامت:

بازدید مدیرکل دامپزشکی استان یزد از مراکز عرضه فراورده های خام دامی

اعمال دقیق نظارت بر رعایت مقررات بهداشتی در مراکز عرضه فراورده های خام دامی، تضمین کننده سلامت شهروندان و بهداشت عمومی جامعه می باشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا بدون هماهنگی قبلی از چند مرکز عرضه فراورده های خام دامی بازدید و کیفیت رعایت مسائل بهداشتی در این مراکز را مورد بررسی قرار داد.
فاتحی نیا گفت: با هدف اطمینان از رعایت اصول بهداشتی در امر تولید، فرآوری و عرضه فراورده های خام دامی کارشناسان دامپزشکی به طور مستمر مراکز عرضه را مورد بازدید قرار می دهند و در صورت مشاهده موارد تخلف با فرد خاطی به طور جدی برخورد می نمایند. 
این مقام مسئول، کشتارگاه‌ها، محل های عرضه مرغ و ماهی فروشی، قصابی ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، چلوکبابی ها، ایستگاه‌های جمع‌آوری شیر، سردخانه‌ها، مراکز بسته بندی و خودروهای حمل فراورده‌های خام دامی را از موارد مورد نظارت دامپزشکی عنوان کرد و گفت: نظارت های دوره ای و مستمر، نقش مهمی در تأمین سلامت فراورده های خام دامی به عنوان اقلام پرمصرف خانوارها دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان با بیان آنکه تضمین امنیت و سلامت غذا و حفظ سلامت شهروندان مرهون نظارت کارشناسان دامپزشکی است؛ گفت: سلامت شهروندان خط قرمز دامپزشکی می باشد و در راستای نیل به این مهم با هرگونه رفتار مخاطره آمیز برخورد جدی صورت می گیرد.
  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٩٧١/
  • ١٢:١٩ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 39

خروج