راهبرد مشارکت مصوب سازمان دامپزشکی کشور

سازمان دامپزشکی کشور در راستای انجام ماموریت سازمانی خود تلاش می‌کند با برنامه محوری، نگاه سیستمی و توان کارشناسی و فنی، خدمات با کیفیتی را به طرز شایسته و در چهارچوب وظایف قانونی خود به مخاطبین ارائه نماید و با اجرای مفاد ماده «9» تصویب‌نامه شماره 112128 مورخ 1395/12/28 شورای عالی اداری موضوع حقوق شهروندی در نظام اداری با عنوان «حق اظهار نظر آزاد و ارائه پیشنهاد در مورد تصمیمات و فرآیندهای اداری» راهبردهای مشارکت شهروندان در تصمیمات و فرآیندهای اداری سازمان را به شرح ذیل فراهم نماید.

●حتی المقدور پیش نویس کلیه مقررات و لوایح خود را اعم از آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی را به مدت یک هفته از طریق درگاه الکترونیک سازمان در معرض اظهار نظر ذینفعان، جوامع عمومی و تخصصی قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات نسبت به بررسی، اصلاح و سپس تصویب و ابلاغ اقدام نماید.

●پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.ivo.ir، پست الکترونیکی به آدرس info@ivo.ir، تلفن ارتباط مردمی 1512 و دیگر کانال‌های ارتباطی، بستر تعاملی لازم جهت دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات شهروندان فراهم شده و این نظرات توسط حوزۀ ریاست، بازرسی و شکایات، روابط عمومی و سایر بخش‌های مربوطه مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

●واحدهای ارائه دهنده خدمات مکلفند پس از دریافت پیشنهادات یا شکایات در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به ارسال پاسخ اقدام نموده و پاسخ را به شهروند مورد نظر منعکس نمایند. در مجموع روند رسیدگی و پاسخگویی به شکایات نباید بیش از 10 روز کاری به طول بیانجامد. (سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات، سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات)

●عموم شهروندان امکان مشاهده، اظهارنظر و پیگیری خدمات سازمان دامپزشکی کشور را از طریق تارنما، سامانه‌های الکترونیکی و سامانه خدمات سازمان اداری و استخدامی کشور خواهند داشت.

●شهروندان محترم می‌توانند علاوه بر بسترهای الکترونیکی از طریق شماره تلفن‌های 3-02188953400 سازمان مرکزی و شماره‌های تماس ادارات کل دامپزشکی استان‌ها و یا از طریق شماره1512، هرگونه اظهارنظر، انتقاد و یا پیشنهاد خود را اعلام و پیگیری نمایند.

●سازمان دامپزشکی کشور بر خود لازم می‌داند همواره نظرات، پیشنهادات و انتقادات و شکایات آحاد مردم بویژه نخبگان، متخصصین، صاحب نظران، ذینفعان، مدیران و کارشناسان را گردآوری و راهکارهای افزایش کیفیت خدمات را تدوین و بروزرسانی نماید.

دکتر علیرضا رفیعی پور

رییس سازمان دامپزشکی کشور

راهبرد مشارکت مصوب سازمان دامپزشکی کشور
 
لینک کوتاه