چاپ
ارسال به دوست

کلنگ زنی واحد فنی و آزمایشگاه مركزی اداره كل دامپزشكی استان یزد

تشخیص به موقع بیماری ها می تواند تأثیر مستقیم در تداوم روند تولید و سلامت داشته باشد

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: با توجه به كمبود فضای فنی و آزمایشگاهی، مشترك بودن ساختمان اداری و آزمایشگاه فعلی اداره كل و خطراتی كه از نظر تأمین سلامت كارمندان شاغل در این بخش وجود دارد و همچنین جهت ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی استان، احداث آزمایشگاه مركزی امری لازم وضروری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا دراین مراسم که با حضور استاندار یزد ، معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد،تصریح کرد: با توجه به كمبود  فضای آزمایشگاهی در استان و برای ایجاد امكانات بیشتر جهت تشخیص به موقع بیماری های واگیر دار دام و طیور، كه تهدید جدی برای منابع دام و طیور استان و همچنین بیماری های مشترك بین انسان و دام و سلامت فرآورده های خام دامی كه تأمین  كننده امنیت و سلامت جامعه هستند؛ احداث آزمایشگاه مركزی امری لازم وضروری می باشد.
فاتحی نیا در ادامه گفت: با ایجاد فضای مناسب آزمایشگاهی، تشخیص بیماری های واگیر دامی و مشترك بین انسان و دام در سریع ترین زمان ممکن به وجود می آید؛ که این مهم امکان ارائه خدمات بهتر به صنعت دام استان و ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه  را به دنبال دارد.
وی میزان اعتبار مصوب سال جاری برای این پروژه را 8000 میلیون ریال عنوان و طول مدت اجرای آن را سه سال پیش‌بینی نمود و افزود: نحوه اجرای پروژه به صورت پیمانی و در متراژ چهارصد متر مربع،  و برآورد هزینه 45000 میلیون ریال می باشد.
این مقام مسئول با اشاره به تأثیر اجرای پروژه در ابعاد اقتصادی و فنی تصریح کرد: اجرای این طرح علاوه بر تامین سلامت جامعه كه هزینه های درمانی و بیمارستانی را به خاطر پیشگیری ها كم می كند؛ تاثیر زیادی بر رشد و توسعه صنعت دام وطیور استان و كاهش هزینه های تولید دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان یزد در پایان گفت: با توجه به قرارگیری استان یزد در چهارراه مواصلاتی و تردد زیاد خودروهای حمل دام و فراوردهای خام دامی، امكان درگیری استان با  بیماری های دامی و مشترك بین انسان و دام وجود دارد؛ که این امر خود ضرورت وجود مركزی مجهز جهت تشخیص زودهنگام بیماری ها مشخص می سازد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٤٠٨/
  • ٠٩:٣٩ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 27

خروج