• 1401/03/12 - 11:31
  • تعداد بازدید : 67
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای حفظ سلامت و امنیت غذایی صورت گرفت

کشف و معدوم سازی هفت تن فرآورده های خام پروتئینی فاسد در شهرستان اشکذر

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از کشف و معدوم سازی هفت تن فرآورده های خام پروتئینی غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر و به نقل از جلال الدین شریعتمدار طی بازرسی به عمل آمده توسط کارشناسان نظارت آن شبکه از یکی از کشتارگاه های طیور مستقر در شهرستان هفت تن آلایش خوراکی کشف‌، ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.

شریعتمدار گفت: در راستای حفظ سلامت عمومی جامعه نظارت بر تولید و توزیع بهداشتی فرآورده های خام دامی در مراکز عرضه، سردخانه ها و کشتارگاه ها در تمامی ایام سال به طور شبانه روزی و مستمر انجام می گیرد.

این مقام مسئول ضمن بیان این مطلب که نظارت بر بهداشت و بازرسی گوشت و فرآورده های خام دامی از وظایف اداره دامپزشکی می‌باشد افزود: بازرسان دامپزشکی به عنوان متولیان اصلی حفظ بهداشت و امنیت غذایی موظفند ضمن انجام بازدید های منظم و دوره ای از واحدهای تولید و عرضه فراورده های خام دامی و بررسی شرایط بهداشتی آن ها، اقدام به شناسایی تخلفات و تذکر به صاحبان این مراکز نموده و رفع این موارد را پیگیری نمایند.

وی در انتها از شهروندان درخواست کرد؛ به منظور ارتقاء سطح سلامت و بهداشت فرآورده های خام دامی استحصالی درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و یا غیر بهداشتی مراتب را با اداره دامپزشکی شهرستان با شماره تماس 32723575 و یا شماره چهار رقمی سامانه ارتباطی اداره کل دامپزشکی، 1512 مطرح نمایند تا اقدامات و بررسی های لازم انجام پذیرد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان اشکذر,اسلایدر,اطلاعیه ها
  • کد خبر : 286800
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه