• 1401/03/12 - 09:48
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اولین جلسه ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال جاری

با حضور اعضای ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در محل استانداری برگزار شد

با هدف ایجاد آمادگی و مقابله با تهدیدات زیستی، ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استانداری، با حضور ، مدیرکل دامپزشکی استان و اعضای ستاد استانی کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزا، در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا؛ مدیرکل دامپزشکی استان یزد ضمن تشکر از همکاری دستگاه‌های عضو ستاد؛ هدف از برگزاری این ستاد را ایجاد آمادگی در مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان عنوان نمود و افزود: برگزاری ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزا موجب افزایش توانایی مقابله در صورت شیوع احتمالی این بیماری می شود.
فاتحی‌نیا مدیرکل دامپزشکی استان یزد نقش دستگاه های مرتبط را بسیار مهم عنوان نمود و گفت: آمادگی مجموعه و مشارکت ارگان‌ها و صاحبان صنعت پرورش طیور نقش اساسی در پیشگیری از بروز و شیوع بیماری و کنترل حداکثری در صورت بروز بیماری دارد.
این مقام مسئول در ادامه با با بیان آنکه در صورت وقوع بیماری بهداشت جامعه و وضعیت دام و طیور به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و استان با کمبود تولید فراورده های دامی مواجه خواهد شد؛ گفت: در راستای مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان رصد و پیگیری بازرسان دامپزشکی استان یزد در راستای شناسایی و برخورد با واحدهای غیرمجاز به طور مستمر انجام می شود و جلوگیری از ایجاد واحدهای پرورش غیرمجاز و نظارت و کنترل بر واحدهای مجاز فعال در دستورکار می باشد.
لازم به ذکر است در این جلسه اعضای شرکت کننده ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل  به ارائه نظرات و پیشنهادات در راستای پیشگیری از بروز صدمات اقتصادی و بهداشتی در جامعه پرداختند که از جمله این مسائل می‌توان به نقش موثر کود مرغی در انتقال ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان زمان کوددهی گلخانه ها و باغات پسته استان اشاره کرد.

  • گروه خبری : اسلایدر,اطلاعیه ها
  • کد خبر : 286790
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه