• 1399/08/06 - 14:49
  • تعداد بازدید : 102
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت:

دامپزشکی یکی از مصادیق پدافند غیرعامل در حوزه امنیت زیستی می باشد

با توجه به معنا و هدف پدافند غیرعامل و نقش موثر آن در کاهش آسیب پذیری، می توان از دامپزشکی به عنوان یکی از مصادیق پدافند غیرعامل یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  دامپزشکی استان یزد: علی فاتحی نیا با اشاره به وجود ۸۰۰ نوع بیماری دامی و امکان ایجاد آسیب پذیری برای دامداران، دامپزشکی به عنوان سد دفاعی در مقابل این بیماری ها و حفاظت از سرمایه های دامی کشور در حوزه پدافند غیر عامل نقش موثر ایفا می کند.
 وی با بیان آنکه فعالیت های دامپزشکی در حوزه بهداشت و سلامت عمومی جامعه منطبق با اهداف پدافند غیرعامل است؛ اظهار داشت:واکنش سریع دامپزشکی در مقابل بیماری ها و تامین امنیت و سلامت غذای شهروندان و حفظ بهداشت و سلامت عمومی جامعه نشانگر ارتباط تنگاتنگ دامپزشکی با پدافند غیرعامل می باشد.
فاتحی نیا افزود: دامپزشکان همچون سربازان گمنام با روبه رو شدن با بیماری های مشترک بسیار و به خطر انداختن سلامت خود در حفظ سرمایه های دامی و سلامت شهروندان می کوشند و در نیل به این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.
 این مقام مسئول ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: به عنوان یکی از عوامل پدافند غیرعامل تلاش می کنیم، با اقدام به موقع در جلوگیری از شیوع و اشاعه بیماری های دامی مشترک، تلفات دامی و ایجاد خسارت اقتصادی و همچنین آسیب به سلامت عمومی جامعه را به حداقل برسانیم.

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 257042
کلمات کلیدی