• 1403/04/17 - 09:19
  • تعداد بازدید : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری اردوی جهاد دامپزشکی در شهرستان تفت

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان تفت ، دکتر فرحان آزاد؛ مسئول احیای اردوهای جهاد دامپزشکی استان از برگزاری اردوی جهاد دامپزشکی در بخش نیر این شهرستان خبر داد.


وی در ابتدا ضمن تبریک جهت حضور پر شور ملت شریف ایران در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اردوی جهادی و محرومیت زدایی با محوریت واکسیناسیون رایگان جمعیت دام سبک، واکسیناسیون هاری در سگ های صاحبدار، آموزش و ترویج و ویزیت رایگان دام و همچنین سم پاشی رایگان بدن دام در بخش نیر  با مشارکت بسیج سازندگی ، بخشداری و دهیاران منطقه نیر برگزار شد.
وی گفت:: در این راستا با برنامه ریزی و هماهنگی‌های انجام گرفته با سازمان بسیج سازندگی، اردوی جهاد دامپزشکی با بکارگیری حداکثری از توان نیروی انسانی با حضور 8 اکیپ عملیاتی و مشارکت بیش از 20  نفر از دامپزشکان و کارشناسان برگزار می شود که در اجرای این طرح علاوه بر کمک به حفظ سرمایه‌های دامی کشور، افزایش تولید و بهره‌وری دام‌ها و کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام و تامین امنیت غذایی نیز کمک خواهد شد .
آزاد در ادامه عنوان کرد: در این اردو پیش بینی می گردد بیش از 6000 راس دام سبک بر علیه بیماری PPR  و بیش از 2000 راس دام سبک بر علیه بیماری تب مالت واکسینه گردند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق محروم از برنامه‌های مهم دامپزشکی است و خدمات ارائه شده به دامداران در قالب اردو‌های جهادی به صورت کاملا رایگان و با همکاری سایر نهادهای خدمتگزار  برگزار می‌شود، گفت: همزمان با ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری، آموزش‌های لازم در خصوص بهداشت دام و فرآورده‌های خام دامی، بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ، بهداشت جایگاه و نگهداری دام‌ها و  نیز بصورت چهره به چهره ارائه می‌گردد.
وی در پایان اظهار کرد: برگزاری این اردو‌ها در پیشگیری از ابتلای دام‌ها به بیماری‌ها و حفظ جمعیت دام که اقتصاد و معیشت روستاییان وابسته به آن است، تاثیر بسزایی دارد و دامداران بایستی نکات بهداشتی در خصوص بیماری‌های دامی، بیماری های مشترک و ضوابط بهداشتی نگهداری دام را رعایت کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تفت,اسلایدر,رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد
  • کد خبر : 322213
محمدجواد زارع

محمدجواد زارع

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه