• 1403/04/20 - 09:35
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت دامپزشکی بر کشتار بهداشتی دام در ایام محرم تشدید می شود

یه گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان ابرکوه، حسن شیخی؛ سرپرست دامپزشکی شهرستان از طرح تشدید نظارت دامپزشکی بر کشتار بهداشتی دام طی ایام محرم خبر داد .

شیخی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم بیان نمود : بازدید های مستمر و ادواری کارشناسان دامپزشکی از مراکز تهیه و طبخ و عرضه فرآورده های خام دامی امنیت غذایی و سلامت فرآورده های دامی مصرفی شهروندان و عزاداران را تامین میکند.
وی گفت: دامپزشکی با انجام اقداماتی در قالب پیشگیری، مراقبت، واکسیناسیون، درمان و ریشه کنی بیماری‌ها در حوزه تأمین بهداشت و سلامت دام نقش اساسی دارد و همچنین در حوزه تأمین و تضمین سلامت و بهداشت فرآورده‌های خام دامی نظارت‌های لازم در زمینه تولید، فرآوری، توزیع و عرضه انجام می‌شود تا محصولی سالم و بهداشتی به دست مردم برسد.
وی همچنین اظهار داشت: با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی و افزایش تقاضا برای استفاده از فرآورده های خام دامی، نظارت بر مراکز عرضه و طبخ  فراورده های خام دامی تشدید شده است و اکیپ های دامپزشکی در راستای ارتقای بهداشت عمومی و ممانعت از کشتارهای غیرمجاز اقدام به بازدید و نظارت از این مراکز خواهند کرد و توصیه های بهداشتی در خصوص نحوه نگهداری و چگونگی عرضه مواد خام دامی به آنها ارائه خواهند داد.
در پایان به همشهریان عزیز توصیه می‌شود محصولات و فرآورده‌های خام دامی مورد مصرف خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مانند عرضه گوشت قرمز بدون برچسب شناسنامه لاشه و عرضه مرغ قطعه‌بندی شده فاقد هویت، موضوع را از طریق تماس با سامانه فوریتهای دامپزشکی ۱۵۱۲ به بازرسان دامپزشکی اطلاع دهند

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ابرکوه,اسلایدر
  • کد خبر : 322391
محمدجواد زارع

محمدجواد زارع

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه