• 1403/04/20 - 09:40
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بیماری تب مالت در کمین سلامت ما؛

برگزاری کلاس آموزشی بیماری تب مالت و مدیریت پرورش گوساله

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان ابرکوه، دکتر حسن شیخی ، سرپرست دامپزشکی شهرستان از برگزاری کلاس آموزشی ویژه گاوداران ، با همکاری جهاد کشاورزی خبر داد.

این کلاس که با همکاری جهاد کشاورزی  با محوریت بیماری های مشترک هاری و تب مالت و با حضور جمعی از گاوداران منطقه برگزار شد، مباحثی همچون علایم بیماری های مشترک از جمله بیماری های  تب مالت ، راه های انتقال بیماری ، روش های کنترل و پیشگیری این بیماری توسط دکتر حمید پورمیرزایی؛ مسئول آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان یزد آموزش داده شد.
پور میرزایی  با بیان این که آشنایی دامداران با بیماری های مشترک در شهرستان  و آموزش رعایت اصول بهداشت و مدیریت مبارزه با بیماری‌های دامی ، پیشگیری از ابتلا دام‌ها به بیماری ، واکسیناسیون به موقع دام‌ها، رعایت شرایط قرنطینه‌ای از اهداف برگزاری این کلاس بود خاطرنشان کرد : مهم ترین راه انتقال بیماری تب مالت  مصرف شیر خام آلوده، فرآورده های لبنی تهیه شده از شیر خام  مخصوصا پنیر محلی ، خامه ، سرشیر ، بستنی و .... می باشد.
وی همچنین توضیحاتی در خصوص مدیریت پرورش گوساله در واحد های گاوداری ارائه نمود .
شیخی در پایان بیان نمود:  واکسیناسیون به موقع دام ها تاثیر به سزایی در پیشگیری ازاین بیماری ها دارد و کمک بسزایی به عدم  گسترش این بیماری ها در سطح جامعه خواهد کرد و از گاودارداران خواست در عملیات هایی که توسط دامپزشکی برای واکسیناسیون و خونگیری های دوره ای برای تب مالت صورت میپذیرد نهایت همکاری را با پرسنل اداره داشته باشند تا از شیوع این بیماری ها جلوگیری شود.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ابرکوه,اسلایدر,آموزش و ترویج
  • کد خبر : 322392
محمدجواد زارع

محمدجواد زارع

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه