• 1401/05/03 - 11:00
  • تعداد بازدید : 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برخورد جدی دامپزشکی با پرنده فروشان غیرمجاز

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان یزد گفت: طی گزارش مردمی به سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان، مبنی بر وجود مرغ فروشی غیرمجاز در محل کوچه تالار یزد، کارشناسان دامپزشکی شبکه یزد نسبت به انجام نظارت از منطقه و عملکرد قانونی در برخود با فرد متخلف اقدام نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، روح الله حاتمی پور با اعلام این خبر تصریح کرد: هرگونه خرید و فروش پرندگان توسط مراکز فاقد مجوز بهداشتی فعالیت و در مناطق مسکونی، غیرقانونی و برابر قانون و به استناد قوانین سازمان دامپزشکی کشور به جهت حفظ بهداشت عمومی، با متخلفان برخورد خواهد شد.

حاتمی پور به متصدیان واحد های غیر مجاز  اخطار داد و گفت: با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و پرندگان، فعالیت پرنده فروشان باید در مکان بهداشتی مناسب و با أخذ پروانه بهداشتی فعالیت از دامپزشکی صورت گیرد.

وی افزود: عرضه طیور زنده فاقد شناسنامه بهداشتی می تواند موجب ایجاد مخاطره در سلامت شهروندان و همچنین واحدهای مرغداری صنعتی و روستایی گردد و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نامبرده از شهروندان درخواست نمود: تا از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی اقدام به خرید طیور زنده نمایند و در صورت مشاهده پرنده فروشان دوره گرد و همچنین کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به فروش پرندگان می نمایند؛ مراتب را به شماره 1512 اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا با پیگیری لازم نسبت به حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان اقدام شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان یزد
  • کد خبر : 288656
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه