• 1401/04/30 - 08:20
  • تعداد بازدید : 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
درخواست مدیرکل دامپزشکی استان یزد از شهروندان:

در مراسم استقبال از حجاج، از ذبح دام در معابر عمومی خودداری نمایید

برای پیشگیری از انتشار بیماری و ایجاد مخاطره برای بهداشت عمومی جامعه، ضروری است؛ مردم از ذبح دام در سطح شهر و جلوی حجاج اجتناب کرده و کشتار دام ها را با نظارت کارشناسان دامپزشکی در کشتارگاه ها انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا با اشاره به سنت قربانی دام در مراسم استقبال از حجاج گفت: بی توجهی به اصول بهداشتی و ذبح دام در معابر عمومی منجر به افزایش احتمال انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق ترشحات حاصل کشتار و همچنین گوشت پیش سرد نشده می شود.

فتحی نیا با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم و جامعه خواستار رعایت این مهم از سوی مردم شد و تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام، ذبح دام باید در مراکز مورد تأیید دامپزشکی صورت گرفته و گوشت حاصل کشتار پس از پیش سرد گذاری مورد مصرف قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: با توجه به آنکه در پاره ای از موارد  ذبح دام خارج از کشتارگاه و بدون نظارت ناظرین دامپزشکی صورت می گیرد؛ پیش سرد گذاری  در دمای 0 تا 4 درجه به مدت 24 ساعت و همچنین خرد کردن گوشت با دستکش برای پیشگیری از انتقال بیماری های مشترک ضروری می باشد.

نامبرده در پایان افزود: شهروندان می توانند برای آشنایی با روند ذبح دام در کشتارگاه های استان از شبکه های دامپزشکی کمک گرفته و یا راهنمایی لازم در این خصوص را از طریق سامانه 1512 دریافت نمایند.

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 288495
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه