• 1401/05/12 - 12:41
  • تعداد بازدید : 42
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بررسی خسارات حاصل از سیل و وضعیت دام های موجود

حضور مدیرکل دامپزشکی استان یزد در بین جمعیت عشایر شهرستان های خاتم و مروست

علی فاتحی نیا؛ مدیرکل دامپزشکی استان یزد با همراهی شمس؛ رئیس اداره امور عشایر، محمدی؛ رئیس شبکه دامپزشکی و فتحی؛ مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خاتم، ضمن حضور در بین جمعیت عشایر این منطقه به بررسی خسارات حاصل از سیل و وضعیت دام های موجود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، فاتحی نیا در بازدید از مناطق ییلاقی و عشایر نشین شهرستان خاتم ضمن برسی خسارات حاصل از سیل، دام های موجود را مورد معاینه قرار داد و توصیه های لازم جهت پیشگیری از بروز خسارات ثانویه بیان نمود.

وی با بیان ضرورت انجام اقدامات بهداشتی دامپزشکی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک دامی گفت: جاری شدن سیل می تواند موجب بروز بیماری‌های کلستریدیائی، شاربن، شاربن علامتی، لپتوسپیروز و لمپی اسکین و همچنین به‌ دلیل ایجاد شرایط مناسب برای افزایش آلودگی دام‌ها به بیماری‌های انگل داخلی و خارجی بدن دام‌ها و ابتلای دام‌ها به بیماری‌هایی نظیر پنومونی‌ها، کمبودها، مسمومیت‌ها و کاهش موادمعدنی و ویتامینه شود. لذا به منظور مبارزه با بیماری‌های دامی نسبت به ارائه برنامه واکسیناسیون، درمان و سمپاشی رایگان در این مناطق اقدام نمود و افزود: واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌های مختلف و سمپاشی اماکن دامی از راهکار های موثر در پیشگیری از ایجاد خسارت بیشتر به دامداران می باشد.

وی در پایان گفت: دامپزشکی با تمام توان برای حفظ جمعیت دام عشایر غیور استان تلاش نموده و در راستای حل مشکلات موجود از هیچ تلاشی فروگذار نمی نماید.

 

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 288994
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه