• 1401/05/15 - 09:22
  • تعداد بازدید : 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موتد غذایی استان یزد:

تشدید نظارت ایام تاسوعا و عاشورا، توسط 25 اکیپ دامپزشکی

به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری مهلک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، ذبح دام های قربانی در ایام تاسوعا و عاشورا مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: سید مهدی موسوی پور اعلام کرد: به منظور تأیید سلامت دام ها و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام‌، شانزده دکتر دامپزشک،  بیست و یک بازرس بهداشت گوشت و دوازده نفر روحانی به منظور نظارت شرعی و بهداشتی در ایام تاسوعا و عاشورا فعال هستند و  با تعداد دوازده اکیپ ثابت و سیزده اکیپ سیار به همشهریان ارائه خدمت می نمایند.

موسوی پور گفت: با توجه به شرایط خاص امسال به دلیل شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور و استان، جهت حفظ سلامت عزاداران و سلامت مصرف کنندگان بر لزوم پرهیز جدی از کشتار در مسیر حرکت هیئات و دسته‌های عزاداری در سطح شهر، معابر عمومی و منازل تأکید می گردد.

نامبرده با بیان آنکه بی توجهی به اصول بهداشتی و ذبح دام در معابر عمومی منجر به افزایش احتمال انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق ترشحات حاصل کشتار و همچنین گوشت پیش سرد نشده می شود؛ گفت: اجرایی نمودن سنت قربانی از طریق کشتارگاه و تحت نظارت دامپزشکان و همچنین پیش سرد گذاری لاشه ها قبل از مصرف، تأمین کننده سلامت گوشت نذری و سلامت شهروندان می گردد؛ لذا شهروندان می توانند با مراجعه به کشتارگاه و ذبح دام در مراکز زیر نظر دامپزشکی تضمین کننده سلامت خود و شهروندان باشند.

وی در ادامه با اشاره بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی ذبح در حفظ بهداشت عمومی جامعه و تأمین سلامت فراورده خام دامی، خواستار رعایت این مهم از سوی شهروندان شد.

موسوی پور در پایان گفت: تلفن گویای 1512  به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و راهنمایی شهروندان می باشد و این عزیزان می‌توانند از خدمات اداره‌کل دامپزشکی استان مطلع شوند.

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 289044
روابط عمومی  ادمین پورتال یزد

روابط عمومی ادمین پورتال یزد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه