چاپ
ارسال به دوست

همزمان با 14مهرروز دامپزشکی صورت گرفت؛

آغاز عملیات عمرانی اولین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان در دانشگاه اردکان

همزمان با روز گرامیداشت 14 مهر عملیات عمرانی نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد در دانشگاه اردکان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان  اردکان در آئین کلنگ زنی این پروژه دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی و جمعی از مسئولین استان و شهرستان,اعضای هیات رئیسه و هیات علمی و خیرین به صورت حضوری شرکت داشتند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود، احداث 80درصد ساختمانهای دانشگاه اردکان به  صورت خیری را مایه افتخار مجموعه آموزش عالی عنوان کرد.  دکتر محمد تقی نظرپور آغاز عملیات عمرانی احداث نخستین بیمارستان دامپزشکی در مرکز کشور را اتفاق بسیار مبارک و میمون توصیف کرد و با بیان اینکه اردکان و استان یزد در حوزه سوارکاری و دامداری از جایگاه خوبی برخوردار هستند اظهار امیدواری کرد: بیمارستان تخصصی بتواند کمک خوبی به مجموعه شهرستان و استان بکند. معاون وزیر علوم همچنین با بیان اینکه طرح های وزارت علوم بایستی بتواند پس از بهره برداری هم در خدمت اساتید و دانشجویان و هم در خدمت جامعه باشد در خصوص تجهیزات مورد نیاز دامپزشکی در دانشگاه اردکان قول پیگیری داد.

رئیس دانشگاه اردکان هم ضمن تشکر از حضور معاون اداری مالی و مدیرت منابع وزارت علوم در آئین دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و همچنین خیر مقدم به حاضرین در جلسه به جایگاه ویژه اردکان در حوزه دام و طیور پرداخت و بهره مندی از چندین واحد بزرگ پرورش دام سنگین و سبک و همچنین سرمایه گزاری های صورت گرفته در خصوص اصلاح نژاد دام را از جمله این ویژگی ها عنوان کرد. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی در ادامه با اشاره به اینکه اردکان یکی از قطب های پرورش اسب اصیل کشور می باشد و هرساله در جشنواره های کشوری زیبایی صاحب مقام اول تا سومی بوده است افزود: همه این پتانسیل ها ضرورت احداث یک بیمارستان تخصصی و آموزشی دامپزشکی را در منطقه بیشتر می کند. رئیس دانشگاه اردکان همچنین انعقاد تفاهم نامه دانشگاه اردکان با مراکزی نظیر مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد، مرکز تحقیقات ناباروری استان، مرکز تحقیقات سلول های بنیادی استان و اداره کل دامپزشکی استان یزد را زمینه های ارزشمندی برشمرد که می تواند در کنار بیمارستان تخصصی به تکمیل چرخه بسیاری از پژوهش های مورد نظر در چشم انداز دانشگاه بیانجامد. دکتر بهجتی اردکانی همچنین با تشکر از خیر طرح و همچنین پرورش دهندگان اسب در شهرستان، اظهار امیدواری کرد: با بهره مندی از نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان، دانشگاه اردکان یکی دیگر از رسالت های اجتماعی خود را در بحث ارتباط با جامعه عملیاتی کند.

سید مجتبی حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد هم که دیگر سخنران این مراسم بود گفت: صنعت اسب و سوارکاری در سند رشد و توسعه استان از جایگاه مناسبی برخوردار هست و چنین پروژه هایی که همیشه جای خالی آن احساس می شد می تواند نقش مؤثری را در تاب آوری این صنعت داشته باشد. قابلیت های اردکان در زمینه دامپروری، صادرات فراورده های دامی و سیاست های استان در خصوص تأمین نهاده های دامی و علوفه از جمله دیگر محورهای سخنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بود.

محمدرضا قانعی خیر پروژه هم که از باشگاه داران نمونه اردکانی می باشد: در این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه می تواند نقشی را در جهت حمایت از دامپزشکی و دامداران منطقه داشته باشد اظهار امیدواری کرد: بتوانیم تا کمتر از 2 سال آینده این طرح عمرانی را به سرانجام برسانیم.

در این جلسه دکتر مجید مروتی رئیس دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان هم ضمن بیان تاریخچه شکل گیری دانشکده پیرادامپزشکی در دانشگاه اردکان اظهار داشت: گروه دامپزشکی از سال 91 در دانشگاه اردکان کار خود را آغاز کرده  و در حال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته(علوم آزمایشگاهی) و کارشناسی ارشد در رشته زیست جانوری سلولی تکوینی دایر می باشد.

لازم به ذکر است نخستین بیمارستان دامپزشکی استان در زیربنای 2200مترمربع و در 2 طبقه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به صورت خیری در دانشگاه اردکان احداث خواهد گردید.

  • کد خبر: ٢٥٦٦٣٥/
  • ١١:١٢ - دوشنبه ٢١ مهر ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 15

خروج