چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان یزد خبر داد:

افتتاح پروژه واحد قرنطینه میدان مرکزی عرضه دام زنده استان یزد

واحد قرنطینه میدان مرکزی عرضه دام استان یزد با حضور مدیرکل دامپزشکی استان یزد، ریاست نظام دامپزشکی استان یزد، فرماندار، بخشدار، امام جمعه دیگر مسئولان شهرستان مهریز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا در این مراسم ضمن تبریک هفته دامپزشکی، با بیان شعار دامپزشکی مبنی بر امنیت غذایی و جهش تولید، افتتاح این مرکز را گامی موثر در تحقق شعار سال و جهش خواند.
فاتحی نیا گفت: با توجه به موقعیت قرارگیری شهرستان مهریز، وجود این میدان دام شرایط را ایجاد می کند تا دام های وارد شده به استان
  با گذراندن مرحله قرنطینه و دریافت خدمات بهداشتی توسط دامپزشکان حاضر در میدان دام با سلامت کامل وارد چرخه مصرف شوند.
وی با اشاره به وجود هشتصد نوع بیماری مشترک دامی گفت: دامپزشکی با حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور رسالت خود را انجام می دهد تا رونق تولید و حمایت از تولید کننده صورت گیرد و با کنترل و یشگیری از بیماری های انسان و دام سلامت جامعه حفظ شود.
 نامبرده در پایان تصریح کرد: دامپزشکی آماده خدمت به سرمایه گذاران در راستای حفظ سرمایه های دامی و جهش تولید می باشد تا با ایجاد مراکز مورد نیاز دامپزشکی به توسعه استان کمک شود.
لازم به ذکر است؛ واحد مستقل قرنطینه انواع دام سبک و سنگین وابسته به میدان مرکزی عرضه دام استان یزد متعلق به شرکت معین دام در زمینی به مساحت سی و پنج هزار متر مربع و با امکانات مختلف از جمله: آغل سرپوشیده، آغل سرباز، سالن کشتار اضطراری، انبار علوفه، منبع آب دام مرکزی، منبع فاضلاب های قرنطینه، سکوی قرنطینه و اتاق کارگری و نگهبانی می باشد و با سرمایه گذاری 10 میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٢٦٤/
  • ١٥:٠٧ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 32
کلید واژه ها

خروج