چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان یزد خبر داد:

افتتاح دو کلینیک و یک آزمایشگاه بخش خصوصی دامپزشکی در شهر یزد

به مناسبت هفته دامپزشکی دو كلینیك و یک آزمایشگاه بخش خصوص دامپزشكی در شهر یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: این مراکز با حضور  مدیرکل دامپزشکی استان، رئیس نظام دامپزشکی استان و فرماندار شهرستان یزد افتتاح شدند.
علی فاتحی نیا گفت: هدف از احداث این مراکز نظارت لازم بر فعالیت‌های مربوط به بهداشت و درمان دام به منظور حفظ سرمایه دامی‌كشور و بالابردن سطح بهداشت عمومی است.
وی افزود: مراکز افتتاح شده مكانی با فضای مناسب و امکانات لازم برای پذیرش دام، ‌معاینه، تشخیص و معالجه سرپایی دام‌ها می‌باشد.
فاتحی نیا تصریح کرد: همچنین افتتاح آزمایشگاه بخش خصوصی دامپزشکی نقش تأثیرگذار در تشخیص سریع بیماری های دام و صرفه جویی در هزینه و زمان دارد و می تواند اثر مثبت در درمان سریع دام های بیمار و پیشگیری از شیوع و اشاعه بیماری های دامی در استان داشته باشد.
این مقام مسئول گفت: ارائه خدمات بهداشتی به جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و وجود این مراکز باعث ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته های دامپزشکی و حفظ هرچه بیشتر بهداشت و سلامت عمومی جامعه می گردد.
مدیرکل دامپزشکی استان یزد اظهار  داشت: در بحث اشتغال زایی با شروع به كار این دو كلینیك و آزمایشگاه برای 15 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد شده است.

این مقام مسئول در پایان ضمن ارزوی موفقیت برای این دو مجموعه گفت: وجود بخش خصوصی دامپزشکی می تواند نقش مهم در حوزه فعالیت های کاری دامپزشکی و پیشگیری و کاهش بیماری دامی داشته باشد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٢٥٩/
  • ١٤:٤٣ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 106

خروج