چاپ
ارسال به دوست

همزمان با هفته دامپزشکی صورت گرفت :

دیدار مدیر کل دامپزشکی استان یزد با امام جمعه استان

مدیر کل دامپزشکی استان یزد همزمان با هفته دامپزشکی با حضرت حجت الاسلام والمسلمین آیت الله محمد رضا ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد در این دیدار که با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی و معاون سلامت اداره کل و رئیس نظام دامپزشکی صورت گرفت ،علی فاتحی نیا با اشاره به فعالیت‌های دامپزشکی مبنی بر حفظ امنیت غذایی و سرمایه های دامی و ارائه گزارش عملکرد مجموعه دامپزشکی استان گفت: دامپزشکی استان یزد با صد و ده نفر نیروی انسانی در بخش دولتی و سیصد نفر نیرو در بخش خصوصی ارائه خدمت می نماید.
وی افزود: با توجه به رسالت دامپزشکی مبنی بر نظارت کامل بر فراورده های خام دامی، حضور ناظرین شرعی و بهداشتی در مراکز کشتارگاهی در راستای توزیع گوشت حلال و سالم به شهروندان همچون همیشه در دستورکار دامپزشکی می باشد. همچنین نظارت بر کلیه واحدهای عرضه استان توسط کارشناسان دامپزشکی در حال انجام می باشد و با متخلفین برخورد جدی صورت می گیرد.
فاتحی نیا گفت: ظرفیت های صادراتی به سایر کشورها و استان ها طی شش ماه اول سال جاری، نهصد و چهل و چهار هزار کیلوگرم پنجه مرغ به کشورهای ویتنام/ هنگ کنگ، بیست و پنج هزار کیلوگرم پودر آب پنیر به پاکستان، پانصد و شصت و شش هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی به عراق، یك میلیون و دویست و هشت هزار و هشتصد و هشتاد عدد تخم مرغ نطفه دار به عراق، بیست و سه هزار کیلوگرم دنبه گوسفندی به لبنان و یكصد و بیست و سه هزار و یكصد و هشتاد و شش جلد سالامبور به ایتالیا و پاکستان می باشد؛ که با نظارت دقیق دامپزشکی صورت گرفته و ارز آوری خوبی برای کشور داشته و در راستای جهش تولید بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا خامسی مسول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی نیز نقش دامپزشکی را حافظ جان و مال مردم دانست و گفت: مجموعه دامپزشکی با پیشگیری از بیماری‌های مشترک و نظارت بر بهداشت فراورده های خام دامی سلامت جامعه و بالطبع جان مردم را محافظت و همچنین با پایش و مراقبت های مستمر بر روند پرورش دام و طیور اموال صاحبان این صنعت را نیز محافظت می کنند و در کنار اینها قانون نظارت شرعی که زیبنده نام نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد که گوشت‌های استحصالی را تامین می نماید. 

در ادامه این دیدار،  نجفی؛ رئیس نظام دامپزشکی استان  اظهار کرد: بخش خصوصی یاور بخش دولتی می باشد و در امر نظارت بهداشتی حضور فعال دارد.
وی با بیان وظایف نظام دامپزشکی استان یزد، گفت: با توجه به صدور کلیه پروانه های بهداشتی توسط نظام، اقدام برای صدور در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
نامبرده همچنین با اشاره به صنعت اسب استان گفت: کلینیک تخصصی اسب استان در میبد تا یک ماه آینده کلید می خورد و این مهم می تواند گامی موثر در توسعه صنعت اسب استان و حتی ذخیره ژنتیکی و صادرات  باشد.
در این گفتگو، امام جمعه یزد ضمن تبریک هفته دامپزشکی،  با بیان اهمیت و جایگاه دامپزشکی، و نقش تأثیرگذار آن در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها و حفظ دام و طیور گفت: باید با برنامه ریزی دقیق در راستای ارتقای هرچه بیشتر سلامت مردم و سرمایه های دامی استان کوشید.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦١٧٣/
  • ١٤:٢٢ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 50

خروج