چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان یزد اعلام کرد:

دامپزشکی با عاملین عرضه و کشتار غیر مجاز دام زنده برخورد قانونی می کند

علی فاتحی نیا با اعلام این خبر گفت: با توجه به این مساله که هر گونه عرضه و کشتار غیر مجاز دام زنده ممنوع می باشد، دامپزشکی با این موارد برخورد قانونی به عمل می آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: این مقام مسئول تاکید کرد: به استناد ماده 8 آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون سازمان دامپزشکی کشور، دام هایی که برای فروش یا کشتار در شهرها عرضه می شوند می بایست صرفا در میادین دام و یا اصطبل نگهداری شوند، علاوه بر آن گردانیدن دام ها در سطح شهر به منظور فروش یا کشتار ممنوع می باشد.

فاتحی نیا، با اشاره به اهمیت کشتار دام در کشتارگاه به منظور پیشگیری از بیماری‌های مشترک به ویژه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بر رعایت موازین بهداشتی از سوی دامداران و قصابان تأکید کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: نداشتن پیشینه بهداشتی و قرنطینه ای در این دام ها باعث ایجاد خطر انتقال و انتشار بیماری های مشترک و دامی شده و در نتیجه سلامت شهروندان و نیز سرمایه های دامی استان به خطر می افتد. به همین دلیل و بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی  با مرتکبین به چنین مواردی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

فاتحی نیا در خاتمه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد تخلف در زمینه عرضه و کشتار  غیر مجاز دام زنده در سطح استان علاوه بر امتناع از خرید، موارد را جهت پیگیری قانونی از طریق شماره تلفن 1512 (پاسخگویی به شکایات دامپزشکی) به مسئولین دامپزشکی اطلاع دهند و مردم باید گوشت را از مراکزی تهیه کنند که برچسب و مهر دامپزشکی داشته باشد .

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٢٤٩٠/
  • ١١:١٠ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 44

خروج