چاپ
ارسال به دوست

به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک صورت گرفت:

آگاه سازی قصابان و کارکنان کشتارگاه دام اشکذر با روش های پیشگیری از بیماری های مشترک

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر از برگزاری یک دوره آموزشی پیشگیری از بیماری های مشترک به ویژه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای قصابان و کارکنان کشتارگاه دام این شهرستان خبر داد و گفت: تب کریمه کنگو یک بیماری واگیردار و قابل انتقال از دام به انسان است که در صورت رعایت نکات بهداشتی قابل پیشگیری می باشد.

به گزارش روابط عمومی، اداره دامپزشکی استان یزد: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو برای قصابان و ذابحین کشتارگاه دام شهرستان اشکذر خبر داد و گفت: با هدف ارتقا سطح آگاهی متصدیان قصابی های شهرستان اشکذر در خصوص بیماری های مشترک همچون تب کریمه کنگو، یک دوره کلاس آموزشی با همکاری مرکز بهداشت این شهرستان برگزار گردید.

 دکتر جلال الدین شریعتمدار تصریح کرد: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با روند کامل کشتار در کشتارگاه آشنا شدند و اطلاعات مفیدی به منظور استفاده از لباس کار، کلاه و دستکش و چکمه مناسب هنگام کار و آموزش هایی در خصوص سم پاشی به عنوان یکی از مهمترین عوامل مقابله با این بیماری به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها کسب کردند.

شریعتمدار گفت: بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری مشترک بسیار مهم می باشد که قطعأ با افزایش آگاهی  قصابان می توان از شیوع  آن جلوگیری کرد.

وی همچنین افزود: شهروندان می توانند با خرید فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود، از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی و پرهیز از کشتار غیرمجاز از این بیماری پیشگیری نمایند.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٠٣٤/
  • ١٣:١٠ - 1398/05/15/
  • تعداد بازدید: 98

خروج