چاپ
ارسال به دوست

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خاتم خبر داد:

پلمپ یک واحد مرغداری غیر مجاز در شهرستان خاتم

با توجه به آنکه فعالیت های غیر مجاز و غیر بهداشتی می تواند باعث اشاعه بیماری در استان و ضرر به مرغداران و اقتصاد جامعه شود؛ با کلیه واحدهای غیر مجاز که به صورت غیر بهداشتی اقدام به جوجه ریزی می نمایند؛ برخورد می شود. در همین راستا یک واحد مرغداری غیر مجاز که بدون پروانه بهداشتی دامپزشکی و عدم شرایط فنی و امنیت زیستی مناسب اقدام به جوجه ‎ریزی نموده بود، در شهرستان خاتم پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: محمد امین قدیمی گفت: در حین نظارت ‎‎های صورت گرفته یک واحد مرغداری غیر مجاز، که فاقد پروانه بهداشتی دامپزشکی و شرایط لازم جهت جوجه ریزی بود؛ پلمپ و از ادامه فعالیت آن تا زمان اجرایی نمودن تمام شرایط لازم اعم از اخذ مجوزهای لازم از دامپزشکی و ایجاد شرایط امنیت زیستی لازم جهت جوجه ریزی، جلوگیری به عمل آمد.

قدیمی تصریح کرد: جوجه ریزی غیر مجاز می‌تواند سبب اشاعه بیماری‌ها بخصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بروز خسارات جبران ناپذیری به صنعت مرغداری و همچنین سلامت مصرف کنندگان شود. لذا، در راستای صیانت از سلامت مردم و جلوگیری از اشاعه بیماری‎‎ های خسارت ‎‎ بار در صنعت مرغداری، نظارت بهداشتی بر فعالیت تمام واحدهای مرغداری توسط دامپزشکی صورت گرفته و با کلیه واحدهای غیرمجاز برخورد و از ادامه فعالیت این واحدها تا زمان حصول شرایط بهداشتی مناسب جلوگیری می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خاتم در پایان افزود: با توجه به رشد سریع ویروس آنفلوانزا و درگیر نمودن سایر واحدهای مرغداری، به منظور پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، نظارت بر واحدهای مجاز نیز برای اطمینان خاطر از وجود شرایط لازم جهت عدم درگیری به آنفلوانزا و سایر بیماری‏‏های واگیر طیور در دستور کار دامپزشکی می باشد.

  • کد خبر: ٢٤٦٦٠٨/
  • ١١:٥٣ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 80

خروج