چاپ
ارسال به دوست

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر خبرداد:

کارخانجات تولید خوراک دام و طیور شهرستان اشکذر رتبه بندی می شوند

سید جلال الدین شریعتمدار با اعلام این خبر گفت: کیفیت محصولات تولیدی کارخانجات خوراک دام و طیور، بر اساس فرم ممیزی بررسی و صاحبان امتیاز بالاتر مشمول دریافت تخفیفات نهاده های دامی یارانه ای می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: شریعتمدار اظهار کرد: با توجه به اهمیت کیفیت و سلامت خوراک دام در ایمنی غذایی انسان ها و نقش دامپزشکی در تأمین امنیت غذایی، ضروری است کیفیت محصولات تولیدی کارخانجات خوراک دام و طیور، به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا، اقدام به رتبه بندی کارخانجات خوراک دام و طیور شهرستان، با تشکیل کارگروهی چهار نفره شامل: دامپزشکی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و فرمانداری و با انجام گشت مشترک صورت گرفت.

وی تصریح کرد: نظارت های مستمر دامپزشکی موجب تولید خوراک دام با کیفیت می شود که خود زمینه ساز تأمین فراورده های خام دامی سالم و در نهایت سلامت شهروندان است.

وی با بیان آنکه یکی از راه های مهم انتقال بیماری های دام و طیور به ویژه آنفلوآنزای پرندگان، خرید مواد اولیه یا دان آلوده از محل های نامشخص و آلوده است، بر رعایت این مهم تاکید کرد و ز مرغداران و دامداران استان خواست: خوراک مورد نیاز واحدهای تولیدی خود را از مراکز دارای مجوز تهیه کنند.

  • کد خبر: ٢٥١٩٩٧/
  • ٠٩:١٠ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 72

خروج