چاپ
ارسال به دوست

در راستای پیشگیری از بیماری تب مالت صورت گرفت:

خونگیری و انجام آزمایش بر روی بیش از 3 هزار رأس گاو در شهرستان یزد

با هدف شناسایی و پیشگیری از بیماری تب مالت، که یكی از مهمترین بیماری ‌های مشترك بین انسان و دام است؛ خونگیری از بیش از 3 هزار رأس گاو در شهرستان یزد انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: کارشناس مبارزه با بیماری های دام در شهرستان یزد با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون خونگیری از بیش از 3 هزار رأس گاو انجام شده است گفت: در راستای پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری تب مالت، خونگیری و انجام این آزمایش ها به صورت منظم در سطح گاوداری های شهرستان انجام و در صورت مشاهده موارد مثبت، دام آلوده به سرعت برای انتقال به کشتارگاه اقدام می شود.

علیرضا زارع افزود: طبق آزمایش های صورت گرفته  110 مورد تب مالت مثبت در گاو ها مشاهده شده است، که این دام‌ها از چرخه تولید خارج شده اند.

وی اظهار داشت: بیماری تب مالت سبب ایجاد سقط جنین در دام، كاهش تولید شیر و نازایی دام‌ های مبتلا می شود و از یک سو به دلیل کاهش تولید و ارزش اقتصادی و از سوی دیگر به دلیل ابتلای انسان به بیماری تب مالت حائز اهمیت بسیاری می باشد؛ لذا واكسیناسیون دام ‌های سبك و سنگین بر علیه بیماری تب مالت جزو برنامه ‌های مهم اداره كل دامپزشكی، به منظور كاهش بروز و شیوع بیماری تب مالت و كمك به ارتقای سلامت مردم می باشد.

  • کد خبر: ١٣٥٢٨٨/
  • ٠٨:٣٨ - 1398/05/08/
  • تعداد بازدید: 72

خروج