چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان یزد در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت:

امنیت، سلامت غذایی و کیفیت محصولات دامی اولویت اصلی دامپزشکی می باشد

مدیر کل دامپزشکی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد دیدار و  در خصوص چالشها و مشکلات پیش رو گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد در این دیدار که با حضور مدیر کل دامپزشکی در محل دفتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری صورت گرفت; دکتر علی فاتحی نیا با اشاره به فعالیت‌های دامپزشکی و ارائه گزارش عملکرد مجموعه دامپزشکی استان گفت: مبارزه با بیماری های مشترک دامی و تأمین امنیت غذایی جزو مهمترین اهداف دامپزشکی می باشد.

فاتحی نیا در ادامه با اشاره به تعداد زیاد واحدهای عرضه فراورده های خام دامی در استان، کمبود نیروی انسانی را یکی از چالش های دامپزشکی خواند و افزود: مشکل دیگر این نهاد کمبود تجهیزات جهت کنترل و پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی می باشد؛ که نیاز به توجه مسئولین به این مجموعه به عنوان نهادی بهداشت و سلامت محور دارد.

مدیر کل دامپزشکی استان یزد آزمایشگاه های تشخیص مناسب را چالشی مهم در کنترل بیماریهای دامی اعلام کرد و افزود: ما در صنعت مرغداری با توجه به شرایط جوی که هزینه های زیادی به مرغداران تحمیل می کند یک استان تولید کننده هستیم که گوشت مرغ و تخم مرغ مازاد تولید این صنعت در استانها همجوار به فروش می رسد.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که استان یزد در محور مواصلاتی جنوب به شمال و بالعکس قرار دارد گفت: این موضوع باعث می شود تا در امر نظارت و کنترل محموله های دامی که از سایر نقاط کشور به استان وارد می شوند و یا قصد عبور دارند با قدرت بیشتر ظاهر شویم تا بتوانیم در حفظ سلامت غدایی جامعه که همانا هدف اصلی دامپزشکی است گام موثری برداریم.

این مقام مسول در ادامه با بیان این مطلب که دامپزشکی یک نهاد سلامت محور است خاطرنشان کرد اولویت اول ما سلامت جامعه و حفظ امنیت غدایی جامعه است و در این راه با هیچ کس مماشات نداریم و پیوسته از تولیدات بهداشتی و با کیفیت مناسب حمایت می کنیم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد نیز  ضمن تشکر از حضور مدیر کل دامپزشکی و ارائه گزارش گفت: به نظارت بر امنیت غذایی تاکید ویژه داریم و حفظ سلامت غذا امریست مهم که این امر نیز باید با نظارت بر چرخه تولید از مزرعه تا سفره توسط دامپزشکی کامل گردد.

وی در ادامه افزود; در خصوص سلامت و امنیت غذایی هیچگونه سازشی با متخلفان نداریم و از دامپزشکی استان خواستاریم تا نظارت بر تولید و عرضه فراورده های خام دامی را با جدیت بیشتر انجام دهند و در این راه مساعدت و حمایتهای لازم صورت می پذیرد


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٢٥٤٣/
  • ٠٠:٣٧ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 33
کلید واژه ها

خروج