• 1401/11/17 - 10:45
  • تعداد بازدید : 690
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
حفاظت از سرمایه دامی کشور

عملیات واکسیناسیون رایگان تب برفکی در جمعیت دام سنگین روستایی و عشایری ، به مناسبت دهه فجر در شهرستان ابرکوه

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه؛ دکترحسن شیخی سرپرست شبکه دامپزشکی این شهرستان از آغاز عملیات واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سنگین شهرستان خبر داد: در طرح پیش رو بیش از دو هزار راس دام سنگین روستایی و عشایری علیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند شد.

ایشان با بیان اینکه تب برفکی یک بیماری عفونی و مسری است که موجب بیمار شدن حیوانات زوج سم از جمله گاو و گوسفند میشود  اظهار کرد :شیوع این بیماری خسارات اقتصادی فراوانی به واحدهای پرورش دام وارد خواهد کرد و هدف دامپزشکی در اجرای این طرح حفاظت از سرمایه‌های دامی کشور می باشد.

وی همچنین افزود: به منظور کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی، علاوه بر مایه کوبی ، کنترل تردد، رعایت اقدامات امنیت زیستی همچون؛ ضدعفونی ورودی دامداری، جایگاه دام و وسایل و عدم خرید و فروش و نقل و انتقال بی ضابطه دام از سوی دامداران ضروری می باشد.

وی با اشاره به علائم بیماری که شامل: ایجاد تب شدید، آبریزش از چشم، وجود کف در دهان، زخم شدن دهان و سم و لنگش حیوان و همچنین کاهش باروری و تولید فرآورده های دامی است از دامداران خواست تا ضمن اطلاع رسانی سریع وقوع بیماری به دامپزشکی، در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون حتماً با اکیپ‌های مایه‌کوبی دامپزشکی همکاری نمایند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ابرکوه
  • کد خبر : 297021
محمدجواد زارع

محمدجواد زارع

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه